• Slide
  Antalya Otogar 0242 331 10 03
  Hergün Antalya İstanbul - İstanbul Antalya
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,

Bartın Kurucaşile Sarıderesi Köyünde serinlemek için girdikleri derede boğularak hayatlarını kaybeden kuzenler 15 yaşındaki Buse Öztamur ve 14 yaşındaki Neslihan Öztamur’u bugün defnedildi.  Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, ailelerinin acılarını paylaşıyor,

KUZENLER YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ
Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde, serinlemek için girdikleri gölde boğulan kuzenler Buse Öztamur (15) ile Neslihan Öztamur’un (14) cenazeleri Bartın Devlet Hastanesi morgundan alınıp Sarıderesi köyündeki evlerinin önüne getirildi. Bu sırada Neslihan ve Buse Öztamur’un babaannesi Durkadun Öztamur torunlarının tabutuna sarılarak, “Busem gitme yavrum, nereye gidiyorsun. Neslihan gitme kızım. Bizi bırakma” diye feryat etti.
Neslihan’ın tabutunun üzerine gelinlik örtülürken, Buse’nin tabutunun üzerine ise eşarp örtüldü. Buse’nin annesi Zahide babası Hüseyin ve Neslihan’ın annesi Döndü ile babası Zeki, yakınları tarafından teselli edildi. Buse ve Neslihan’ın cenazeleri daha sonra mezun oldukları Sarıderesi Ortaokulu bahçesine getirildi. Okul bahçesinde kılınan cenaze namazına Bartın Valisi Sinan Güner, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kurucaşile Kaymakamı Şeyma Polat, Ulus Kaymakamı Zeynep Acar, Bartın Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, kuzenlerin öğretmenleri ve sınıf arkadaşları katıldı. Cenaze namazının ardından Buse ve Neslihan yan yana gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi. 

 

Online


Paylaş