• Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Ulus Orman İşletme Müdürlüğü Bünyesinde Gerçekleştiği Belirtilen "Usulsüz Ağaç Kesimleri"ni Meclis Gündemine Taşıdı.

 

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ("TBMM") Yeni Yasama Yılı'nın 1 Ekim tarihinden itibaren başlamasıyla birlikte Meclis çatısı altındaki faaliyetlerini yoğun bir tempoda sürdürüyor.

 

Bartın'ın Ulus ilçesi Orman İşletme Müdürlüğü ve bir kısım birimlerde gerçekleştiği belirtilen "usulsüz orman ürünleri kesimleri"ni gündeme getiren Bankoğlu, hakkında Savcılık tarafından soruşturma yürütülen konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 

"Yaklaşık 11 bin 500 ton, yani 450 kamyon ürünün kayıp durumda olduğu ve 2 milyon TL'ye yakın zarara yol açıldığı basına da yansımıştı. Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca bir soruşturma yürütülmekte olup Ulus Orman İşletme Müdürü dâhil 6 kişi, "rüşvet" ve "zimmet" suçlarından tutuklanmıştır. Öyle gözüküyor ki, soruşturma sadece Ulus ilçesiyle de sınırlı kalmayacaktır.

 

Toplumumuzun en alt gelir grubundaki orman köylülerimiz, mağdur durumdadır. CHP olarak orman köylülerimizin ve ilgili kooperatiflerimizin hak ile menfaatlerini korumayı, usulsüzlük iddialarını dile getirmeye devam edeceğiz. Bu usulsüzlük soruşturması neticeye varana kadar takipçisi olacağız. Takip edeceğiz ki, hak yerini bulsun."
 

Paylaş