• Slide
  Antalya'da Biz Varız. İş Rehberinizde Yerinizi Alın Sizi Biz Tanıtalım
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Antalya Otogar 0242 331 10 03
  Hergün Antalya İstanbul - İstanbul Antalya
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu BANKOĞLU: “Ulus'un kızı olarak Ulus'un sorunlarını dile getirmeye ve yapılan her haksızlık karşısında durmaya devam edeceğim.”

 

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Ulus ilçesine ve Ulus'a bağlı Kumluca beldesine ziyaretler gerçekleştirerek hem esnafın dertlerini dinlemeye devam etti, hem de -özellikle- ilçenin önemli sorunlarından "kapatılan tekstil fabrikası" hakkında açıklamalar yaptı.

 

Ulus'taki ziyaret ve çalışmalarını yalnızca esnaf ziyaretiyle sınırlı tutmayıp Ulus'taki tek (eski) "Tekstil Fabrikası" hakkında da açıklamalarda bulunan Bankoğlu, buradaki büyük problemle ilgili de mesajlarını ulaştırdı: "Ben, Ulus'un kızıyım. Burası benim memleketim. Şu anda, Ulus'taki tek tekstil fabrikasının binası önündeyiz ama artık burada böyle bir tekstil fabrikası yok. 31 Mart Yerel Seçimleri'nden önce söylendiği gibi fabrika tarafından "KAPASİTE ARTIRIMI" yapılıp işçi sayısının arttırılmak istendiği ifade edilerek yeni yer gösterimi talep edilmişti. Belediye Başkanı da o zaman "tamam" diyerek işçi sayısının çoğaltılması maksadıyla yeni yer göstereceklerini belirtmişti. Buna karşın -maalesef- öyle olmadı. Ulus'un yaklaşık 100 işçimize ve tabii ki onların ailelerine ekmek kapısı olan tekstil fabrikası kapandı, Abdipaşa'ya taşındı. Tabii ki, Abdipaşa'ya da yeni istihdam alanları sağlansın. Aynı şekilde, Ulus için de bu fırsat yaratılsın. Biz, üreten ve çalışan bir Ulus; üreten ve çalışan bir Türkiye istiyoruz."

 

Ulus'un demografik yapısı ve yaşadığı göç verme problemine de değinen Bankoğlu, konu hakkındaki beyanlarını şu şekilde toparladı: "Ne yazık ki, Ulus ilçemiz, çok fazla göç veriyor, gençlerimiz gidiyor. Biz artık Ulus'un göç veren değil, göç alan bir yerleşim yeri olmasını arzu ediyoruz. Yaşayan, canlı, mutlu, huzurlu bir kent olmasını istiyoruz ancak bu amacımızı bahsettiğimiz tekstil fabrikasını kapatarak kesinlikle gerçekleştiremeyiz. Ulus halkımıza, Esnaf Odamıza ve Belediye'ye çağrıda bulunmak istiyorum: Ulus'un kalkınmasını istiyoruz ve ben bunun için önderlik etmeye, yardımcı olmaya tüm teşkilatımızla ve Belediye Meclis üyelerimizle hazırım."

 

Kapatılan tekstil fabrikasının karşısında yer alan Pazar Yeri'ni de ziyaret eden Bankoğlu, pazarda ekmek paralarını kazanmaya çalışan kadınlarımızla da konuşarak onların dertlerini dinledi ve tekstil fabrikasının kapanmasından ötürü yaşanan mağduriyeti bir de onlardan dinledi. Ulus'un kızının yine Ulus için çalışmaya ve uğraşmaya devam edeceğinin altını çizen Bankoğlu, "partililerimizle birlikte buraya kalkınma odaklı ve istihdam yaratacak projeler, işler getirmeye çalışacaklarını" vurguladı.

 

Ayrıca, pazar yerinde gezerken kendisine iletilen şikâyetler üzerine iki esnafın sundurmalarının kaldırılmasına yönelik belediyenin tavrının eşit ve adaletli bir biçimde, "tüm kesimlere" uygulanmasının, esasen, gerekli bir uygulama olduğunu hatırlatan Bankoğlu, bu bağlamda, Belediye'ye "eşitlik" ve "adalet" çağrısında da bulundu: "Buradan bir çağrı yapmamız gerekiyor, o da EŞİTLİK ve ADALET çağrısı. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman için "adalet"ten ve "eşitlik"ten yana olduk. Ve biz, belediyelerimizde de aynı şekilde, partizan olmayan, tam tersine eşitliğin yanında duran anlayışımızla hareket ettik, kararlar aldık."

 

CHP Bartın Milletvekili Bankoğlu, Ulus ziyaretlerini, esnafın sorunlarını bizzat dinleyerek ve akabinde Ulus Esnaf Odası Başkanı'nı da ziyaret ederek sonlandırdı.


 

Online


Üye Panel

Kullanıcı Adı :
Şifre :