• Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, “Tasarruf, AKP için sözlükte bir kelimedir. Ama yine AKP için ‘yurttaş’ demek ise boğazı sıkılıp adeta nefessiz kalana kadar tasarruf yapması beklenendir” açıklamasında bulunarak gündeme ilişkin görüşlerini paylaştı.

 

“Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası, Katar’a resmen hediye edilmiştir. Bugün 50 milyon doların AKP için ne ifade ettiğine bakalım? 2015’te “milletin sarayı” masalı ile 800 milyon dolara yapılmış bir sarayda oturmayı hak gören bir anlayışın, gözünü kırpmadan 50 bin ağacı katlederek yine bir büyüklük kompleksi olan, 300 kişinin kalıp 400 kişinin çalışacağı, güya devlete ait yazlık saraya şimdilik 500 milyon liraya yakın parayı gözünü kırpmadan harcadığı ülkenin yurttaşlarıyız.

 

Belediyelerin içinin nasıl boşaltıldığını, usulsüz ihalelerle kimlere ne işler verildiğini, geçiş garantisi, hasta garantisi ve daha pek çok konudaki garanti ile Devlet'i borç batağına sokup yandaşların nasıl ihya edildiğini dünyada duymayan kalmadı. Çalışmadığı hâlde İstanbul Belediyesi'nden maaş alıp bir de üzerine burs elde edip Amerika’ya gidenlerden bankamatik memurlarına, 331'i saray emrinde olmak üzere hepsi en pahalısından son model 110 binden fazla resmi araca umarsızca para veren AKP’dir.

 

Cumhuriyet tarihimizde, AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılı sonuna kadar 713 milyar dolar harcanmış. Sümerbank, Etibank, Ziraat, İş bankaları; öte yandan şeker-demir-kağıt-çay-fındık-halı-uçak fabrikaları kurulmuş, Keban’dan Atatürk’e barajlar yapılmış, İstanbul’dan Erzurum’a hava alanları, demiryolları, okullar, üniversiteler, hastaneler inşa edilmiş. Bunlar 713 milyar dolara yapılmış. AKP ise bugüne kadar yapılanların Tekel’den SEKA’ya, TELEKOM’dan ASELSAN’a, TÜPRAŞ’tan Ereğli Demir Çelik’e tamamını  yok pahasına satmakla kalmamış; üzerine ırmakları, ormanları ve limanları satmıştır. Devlet'e ait üretim yapan, kâr eden, iş-aş-gelecek vaat eden 278 kuruluşu satmış, bugün elinde sadece 70’e yakın yer kalmıştır. Göreve geldikleri gün marifetmiş gibi açıkça “Satıyoruz satıyoruz bitmiyor” dedikleri Devlet'in malının dibi görünmüştür. Tank Palet Fabrikası, kalanlar içinde en stratejik değere sahip olanlardandır. Sırada köprüler, otoyollar, saraylar, değerli araziler ve son kurumlarımız kalmıştır.

 

Bugün tek adam rejiminin daha da dibe çektiği bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek, tüm vatanseverlerin görevi olmalıdır. Sadece bizim değil çocuklarımızın, gençlerin, daha doğmamış nesillerin varlığı için, ülkemizin bekası için,  taşımız-toprağımız-suyumuz-ormanımız-tüm canlılarımız için, kaybettiğimiz itibarımızı kazanmak ve tekrar birlik olabilmek için bugün Tank Palet Fabrikası, bir başlangıç olmalıdır. Tüm yurttaşlarımızın bu sakat sistemle işlerin yürümediğini gördüklerini, ekonominin bağıra bağıra can çekiştiğini, gençlerin değil gelecek umudu, yarın için bile bir hayalleri olmadığını kahrolarak görüyoruz. Hukuksuzluğun, adaletsizliğin her gün yeni kamburlarla tüm yurttaşların Devlet'e duyduğu güveni yok ettiğini biliyoruz. Yurttaşlarımızın sağduyusuyla bu çığrından çıkmış gidişe son vereceğiz” dedi.

 

Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın ASFAT’a devredilmesine karşı CHP’nin düzenlediği oturma eylemini hatırlatan Bankoğlu, “Ülkenin bekasını önemsiyor görünüp 50 milyon $’a güvenliğimizi satanlara karşı, vatansever yurttaşlarımız desteğe gelmiştir. 2,5 MİLYAR DOLARA Rusya’dan hava savunma sistemi alırken beka önemli de, Araplara çerez parasına kendi fabrikasını tepside sunmak hangi beka anlayışına sığıyor? Yerli ve milli edebiyatının her fırsatta lafta kaldığı bir yönetim, 82 milyon insanı bakın nereye getirmiştir. Bugün Katar gibi bir ülkeye 50 milyon dolara sattığımız, askeri alanda değeri olan önemli bir fabrikadır. Cumhuriyet'in kazanımlarını elden çıkartarak ülkeyi kökten sarsmak hangi yerli ve milli anlayıştır, millete açıklanmalıdır. Toplamda 4,5 milyona yakın sığınmacıyı/göçmeni bağrına basan ama 50 milyon dolar için güvenliğini satan, yanan ormanları kazanca dönüştüren, hak-hukuk-adalet bekleyenleri hor gören, yurttaşını yaşadığı kente, mezhebine göre ayıran bu anlayış, artık ömrünü tamamlamak üzeredir. Millet olarak ülkemizi bu çıkmazdan birlikte kurtaracağız. Birlik, beraberlik ve dayanışma, yeniden ülkemizin çimentosu olmalıdır.” açıklamasıyla sözlerini noktaladı.

 

Paylaş