• Slide
  Antalya Otogar 0242 331 10 03
  Hergün Antalya İstanbul - İstanbul Antalya
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu BANKOĞLU: “Yurttaşlarımızın dertlerine derman olabilmek için tüm enerjimizle köy ziyaretlerimize devam ediyoruz."

 

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, şehrimiz Bartın'ın köylerinde gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, Merkez'e bağlı Hanyeri ve Akbaş'ın köy kahvelerinde yurttaşlarla buluşarak onların talep ve sorunlarını dinledi.

 

Milletvekili adaylık sürecinden başlamak üzere seçildiği ilk günden beri gayesinin Bartın'daki her bir yurttaşa dokunabilmek ve çözüm odaklı bir yaklaşımla katma değer sağlamak olduğunun altını çizen CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Köy köy, mahalle mahalle gezerek Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "milletin efendisi" olarak tanımladığı yurttaşlarımızla dertleşmeye devam ediyoruz. Her alanda üretimin ve üreticilerin destekçisi olma özelliğimizle bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak en stratejik sektörlerimizden tarımın sorunları çözme amacındayız. Üretmek isteyen köylülerimiz, artan üretim maliyetleri ve buna ek olarak yetersiz düzeyde kalan desteklemeler nedeniyle büyük sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu, yalnızca Bartın'a özgü değildir, ne yazık ki, tüm ülkemizi sarmış konumdadır."

 

Bankoğlu, 17 yıldır tek başına iktidar koltuğundaki AKP'nin, tarımdaki yapısal problemleri sistematik ve aktif bir biçimde çözmek yerine günlük çözümlerle sadece seçimlere yönelik yatırım yaptığını vurgulayarak tespitlerini şöyle sürdürdü: "Çiftçilerimiz, karşılaştıkları sorunlar sebebiyle hızla üretimden uzaklaşmak zorunda kalıyor. En temel problemimiz, pek çok başka alanda da karşılaştığımız gibi "dışa bağımlı" hâle gelmemizden ileri geliyor. Tarımla alakalı olarak alınacak tüm tedbirlerin en ufak bir aksamaya izin verilmeksizin üreticilerimizin, çiftçimizin çıkarları gözetilerek hayata geçirilmesi şarttır. Günümüzde, çiftçilerimizin devlete / kamuya olan borçları, 110 milyar liraya kadar çıkmıştır. Oysa ki, AKP, iktidara geldiğinde yani 2002'de bu rakam, yalnızca ama yalnızca 530 milyon liraydı."

 

"Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Haftalık TBMM Grup Toplantılarımız başta olmak üzere çeşitli vesilelerle her zaman vurguladığı gibi 2006'da çıkarılan kanunla "gayri safi milli hasılanın yüzde 1'inden aşağı olmayacak şekilde tarıma destek verilmesine" hükmedilmiş olsa da söz konusu kanuni yükümlülük, İktidar'ın bizzat kendisi tarafından dikkate alınmamıştır. Gerek çiftçilerimiz, gerek -ve özellikle- orman köylülerimiz, milli gelirimizden hak ettikleri payı almaktan çok ama çok uzak pozisyondadır." Ayrıca, ülke genelindeki çerçeveye bakıldığında, İktidar'ın zaten kısıtlı olarak sağladığı desteği de geciktirdiğini vurgulama ihtiyacı hisseden Bartın CHP Milletvekili Bankoğlu, son olarak şunları ifade etti: "Çiftçilerin desteklemeler anlamında devletten olan alacakları bir an evvel ödenmelidir ki, en azından geçici bir çözüm sağlanabilsin. Yerli üretimin azalması bir yana gıda güvenliğimizin de yabancı kurumlara, şirketlere bırakılmış oluşu da üzerinde hassasiyetle durduğumuz, durmamız gereken bir konu. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz diyoruz ki, köylülerimizden, çiftçilerimizden yana bir politika geliştirmek durumundayız. Aksi bir tavır, bu bereketli ülkenin kendi kaynaklarına göz göre göre ihanet etmesi anlamına gelecektir."

 

 

Online


Gold Firmalar

Web Siteci Referanslarımız

 

 

      

 

Paylaş