• Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

Bartın CHP Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu ve Cumhuriyet Halk Partililer, Kırşehir'de temaslarda bulundu.

 

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer ve CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ile birlikte Kırşehir’e gittiler. Bankoğlu, konuya ilişkin olarak, hem Kırşehir'deki yerel halkın sorunlarını, fikir ve çözüm önerilerini CHP adına dinlemek hem de 39 yıl sonra Kırşehir’de kazandıkları Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etmek sebebiyle kentte bulunduklarını belirtti. 

 

Bankoğlu, “Türkiye’nin büyük değerlerinden Neşet Ertaş’ın ölüm yıl dönümüne rastlayan ziyaretlerimiz ve bu kapsamda yapılan panele katılmamızla birlikte, çalışmalarımız, bizim için bir kat daha değerli oldu. Öncelikle, kentin ve bir anlamda Türkiye'nin genel sorunlarını Partimiz adına dinleme fırsatı bulduğumuz, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmemiz oldu. Ardından, Anadolu kültürünün temellerindeki önemli değerimiz Ahiliğin doğduğu Kırşehir’de güzel temaslarımız oldu. Bu kapsamda, ilk olarak İl Teşkilatımızı ziyaret ederek partililerle sohbet ettik. Aynı zamanda, Kırşehir Belediye Başkanmız Selahattin Ekicioğlu'nu da makamında ziyaret ederek kendisi ile ekibine başarılar diledik ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdik."

 

Sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yerel Basın Konseyi Başkanı'nın yerel basın ve TV’lerin yeni düzenlemeler sonrası içine düştükleri sıkıntılara değindiğine işaret eden Bankoğlu, “Özellikle yaşatılması gereken yerel basının büyük fedakarlıklarla çalıştığı unutulmamalıdır. Bu desteğin sadece o kentin iş insanları ya da esnafının katkılarıyla değil devletin de sigorta, vergi, kağıt gibi konularda teşvik vermesi, yerel yönetim ilanlarının yayımlanması gibi konularda olması gerektiğini dile getirdik.” dedi.

 

Ziraat Odası, Esnaf ve Elektrikçiler Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Kırşehir Kent Konseyi Başkanlığı, MÜSİAD temsilciliği gibi sivil toplum kuruluşlarının toplantı sırasında dile getirdiği görüşlerde de ekonomik daralmanın, yüksek enflasyonun tarım ve hayvancılık başta olmak üzere bunlara bağlı tüm kollarda büyük sıkıntılara yol açtığının ayrıntıları ile aktarıldığını belirten Bankoğlu, “Yurttaşlarımız, Türkiye’nin her yerinde üretime dayalı yatırımlar beklerken ne yazık Kırşehir de AKP’nin yanlış politikalarının bedelini ödüyor. Geçtiğimiz yıl 330 milyon TL bedelle, AKP yandaşı müteahhide satılarak özelleştirilen Kırşehir Şeker Fabrikası var. Tarım ve hayvancılık desteği denilirken mazotun, gübrenin, samanın, tohumun çiftçiyi ne hâle getirdiğini görmezden gelen bir AKP hükümeti var. Hayvancılığın, Kırşehir’deki yurttaşlarımız için de kâr eden bir alan olmaktan çıktığını gördük. Devlet, elini yurttaşın üzerinden çekip cebine sokmuş durumda. Organize Sanayi Bölgesine büyük sanayiciler gelip yatırım yapmıyor. Kırşehir aslında tam bir Türkiye özeti. Başta İstanbul olmak üzere birkaç büyük şehir dışında kalan kentlerimizin çoğunun sıkıntıları ortak. Devlet hastanesinde uzman hekim bulunmamasından çevre yolu, demir yolu ve hava alanı gibi hiçbir ulaşım yatırımı yapılmamış olmasına, üretime yönelik mesleki eğitim programlarının yetersizliğinden nitelikli okul kapsamı diye iyice mağdur edilen öğretmen ve öğrenci sorunlarına kadar pek çok sıkıntıyı ve bunlara dair çözüm yollarını konuştuk.””açıklamasında bulundu.

 

Sayılan sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Çağdaş Yaşam Derneği, Bilişim Teknolojileri Derneği, Eğitim-Sen Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası ve Şoförler Odası gibi pek çok sivil toplum kuruluşunun da görüşlerini aldıklarını ifade eden Bankoğlu, “Görüşmelerimiz sonunda edindiğimiz bilgileri, gözlemlerimizi ve çalışmalarımızı Genel Merkezimize rapor edeceğiz. Yurt genelinde yaptığımız bu çalışmalar, işlerin ne yazık Kırşehir genelinde de AKP hükümetinin söylediği gibi gitmediğini göstermeye devam ediyor.” dedi.
 

Paylaş