• Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Daha Önce Sağlık Bakanı'na İlettiği Bartın Devlet Hastanesi İle İlgili Problemleri Bu Kez De TBMM Gündemine Taşıdı.

 

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi ("TBMM") çatısı altında, "Yasama" ve "Denetim" faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdürmeye ve şehrimiz Bartın'ın sorunlarını dile getirmeye devam ediyor.

 

Bankoğlu, daha önce Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'ya da bizzat ilettiği, Bartın Devlet Hastanesi'nde yaşanan sorun ve mevcut eksikliklerin Bartınlı hemşehrilerimizin sağlığına doğrudan etki etmesi sebebiyle son derece hayati bir konu olduğunu vurguladı ve şu açıklamalarda bulundu: "Bartın Devlet Hastanesi'nde yönetimden kaynaklı sorunların sağlıklı çalışma ortamını bozduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda, ne yazık ki, tecrübeli uzman hekimlerin birçoğunun da tayin talebinde bulunduğunu görüyoruz. Hâlihazırda uzman hekim eksikliği mevcutken nispeten tecrübeli uzman hekimlerin de tayin isteğinde bulunması, hastanedeki olumsuz gidişata işaret ediyor. 

 

Özellikle son iki sene içerisinde, Hastane neredeyse yalnızca "mecburi hizmet kurası" (Devlet Hizmeti Yükümlülüğü) ile seçilen bir hastane konumuna düşmüştür. Hastane içerisinde bozulan iş barışı, hekimler ve diğer sağlık çalışanları ile Başhekimlik makamı arasındaki iletişim kaybolmaya yüz tutmasından da anlaşılmaktadır.

 

Ayrıca, yeni yönetimin görevine başladığı 2018 yılı başından bu yana 5 başhekim yardımcısı, 3 müdür ve 6 müdür yardımcısının istifa ettiğini ya da görevinden alındığını biliyoruz. 

 

Öte yandan, son dönemde, yatak doluluk oranları da yüzde 90'lardan 60'lara kadar düşmüştür. Bir diğer olumsuz konu ise Bartın'dan il dışına gerçekleştirilen sevklerin yüzde 100'den fazla artmasıdır. Benzer şekilde, hastanede yapılan ameliyatların sayısı da ciddi oranda azalmıştır. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde ise Bartın Devlet Hastanesi Verimlilik Değerlendirme Karnesi Puanı, bir önceki yıla göre 860 Puandan (A grubu), 680 puana (D grubu) kadar düşmüştür. Tüm bu olumsuz gelişmeler sonucunda, Bartın Devlet Hastanesi, yakın geçmişe kadar il dışından gelen hastaların muayenesini yaparken son dönemde -sevkle ilgili istatistiklerde de görüldüğü gibi- il dışına hasta gönderir duruma gelmiştir.

 

Tüm bu olumsuz tablonun yurttaşlarımız açısından geri döndürülemez problemlere sebep olmasının önlenmesi maksadıyla ilgili makamlara yönelik çağrımı bir kez daha yineliyorum."
 

Paylaş