• Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

Bankoğlu: "Amasra'da, Pazar Yeri'ndeki kadınlarımızın enerjisi bize de çalışma azmi ve güç veriyor."

 

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, yurttaşlarla birlikte olmaya, Meclis’in yeni döneminde dile getireceği sorunlar için çalışmaya devam ediyor. 

 

Geçtiğimiz günlerde, ilk olarak Amasra CHP İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden ve ardından İlçe Başkanı Seyhan Bilgin başta olmak üzere teşkilat mensuplarıyla birlikte ilçede, ziyaretler gerçekleştiren Av. Aysu Bankoğlu, Türkiye'nin turizmdeki göz bebeklerinden olan Amasra'daki esnafla bir araya geldi. Bankoğlu, konuya dair gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Pazarda alın teri döken, emeğinin karşılığını almaya gayret eden kadınlarımızın ve tüm esnafımızın enerjisi bize de güç veriyor. Kentimiz için çalışmaya yorulmadan, tüm hızımızla devam ediyoruz. Kadınlarımızın ortaya koyduğu emek ve çalışma hayatında fiilen yer almaları, bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Halkımızla iç içe olmanın verdiği heyecanla da bizler de hem Amasra, hem Bartın'ımızın tüm yerleşim birimleri için daha çok çalışıyoruz."

 

Özellikle Kurban Bayramı ile birlikte Amasra'ya gelecek turist sayısında büyük bir artış yaşanacağını vurgulayan Bartın CHP Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, bu durumun Amasra açısından oldukça önemli bir gelişme olduğunu vurgulamakla birlikte ilçenin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleriyle gerçek turizm gücünün çok çok daha yukarılarda olduğunu, buna yürekten inandığını belirtti ve yeni Belediye Başkanı Recai Çakır ile birlikte Amasra'nın kendi gücünü geliştirme potansiyelinin oldukça fazla olduğuna da işaret etti.

 

Bankoğlu, yaptığı açıklamaların son bölümünde ise Amasra'da, ilçe merkezinde görev almakta iken Amasra Devlet Hastanesi'nde görevlendirilen hekimlerin ilçe halkının hekimlere ulaşması noktasında sıkıntı oluşturduğuna dikkat çekerek söz konusu sorunla alakalı şu açıklamalarda bulundu: "Hekimlerimizin, hastalara mümkün olan en yakın yerde olması temel kuralımızdır. Bu bağlamda, aile hekimlerinin, hastalarımızın ilk etapta ve kolaylıkla ulaştığı hekimlerimiz olduğu gerçeği de düşünüldüğünde, buradaki aile hekimlerimizin Amasra Devlet Hastanesi'nde görevlendirilmesi, sorunu çözmek yerine büyütmektedir. İlçe devlet hastanesinin içerisindeki donanımın artırılması gerekmektedir ve aynı zamanda "semt polikliniği" de ilçedeki önemli ihtiyaçlardan bir diğeridir. Bu bağlamda, Amasra'daki sağlık probleminin topyekûn bir biçimde çözümü anlamında gerek Sağlık Bakanlığı, gerekse de diğer ilgili kuruluşlar nezdinde çaba göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yurttaşlarımızın en makul ve kesintisiz şekilde sağlık hizmetlerine erişebilmesi ile bu yoldaki eksikliklerin giderilmesine vesile olmak, ana hedefimiz olarak kalmaya devam edecektir."

 

Paylaş