• Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
 • Slide
  Şimdi Kayıt Zamanı
  Lea İle Sizde Kazanın
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Binlerce firma, dernek, şahıs ve devlet kurumları tarafından tercih edilen web siteci ile sitenizi açın.
 • Slide
  Antalya İzmir Nakliyat, İzmir Antalya Nakliyeci,
 • Slide
  Siteniz 11 Dakikada Hazır!
  Web Siteci

Sizi Biz Tanıtalım


Online


Unutmadık! Unutturmayacağız! “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde Bartın Tek Yürek

15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, güvenlik kuvvetlerimizin feraseti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde bertaraf edilerek tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de geniş katılımlı programlar gerçekleştirildi.

Vali Sinan GÜNER’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliklere Bartın Milletvekili Av.Yılmaz TUNÇ, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Mustafa ÇALIŞKAN, Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN, Cumhuriyet Başsavcısı Adem AYDEMİR, Rektör Prof. Dr. Orhan UZUN, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Yavuz Selim KAPANCI, İl Emniyet Müdürü Ogün VURAL, ilimiz protokol üyeleri, Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları, Mesleki Kuruluş Temsilcileri, Şehit yakınları ve Gazilerimiz ile Bartınlılar katıldı.

Valiliğimiz önünde başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik yürüyüşüne Vali Sinan GÜNER’in eşi Hanımefendi Uzm.Dr. Beyhan GÜNER ve protokol eşleri de eşlik etti.

Vali GÜNER, İlimiz protokol üyeleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımızın oluşturduğu ve Türk Bayrağımızın taşındığı korteje eşlik eden 7’den 70 tüm Bartın Halkı Kemerköprüden Cumhuriyet Meydanına sloganlar eşliğinde ulaştı.

Cumhuriyet Meydanında Vali GÜNER, ilimiz protokolü ve Bartınlılar mehteran ekibi tarafından karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Bartınlılar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası tarafında yapılan "Hafıza 15 Temmuz”un açılış törenindeki konuşmalarını dev ekranlardan canlı olarak dinledi.

Dünya Kur’an-ı Kerim güzel okuma birincisi Hafız Remzi ER tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

Protokol konuşmalarının ardından program şiir dinletileri, mehteran takımının gösterisi, İl Müftülüğü ilahi grubunun dinletisi ile devam etti.

Vali GÜNER, “Bugün 15 Temmuz’un 3. yıldönümü münasebetiyle tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak İlimizde de coşku dolu programı birlikte yaşıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, gece boyu coşkulu bir şekilde büyük bir katılım sağlayan tüm Bartınlı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. O gece hayatını kaybeden başta Bartınlı Şehidimiz Mustafa YAMAN olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi.

Saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi, Bartın’ın minarelerinden sala sesleri yükseldi.

Gece boyunca devam eden coşkulu kalabalığa marşlar ve video gösterileri eşlik etti.

Orman İşletme Müdürlüğümüzce hazırlanan 1000 adet kestane, 1000 ıhlamur ağacı fidanı olmak üzere toplam 2000 adet fidan Vali GÜNER ve protokol üyeleri tarafından dağıtımı yapıldı.

Paylaş